Jakie Ty masz piękne włosy!

Każdy z nas chce mieć piękne, zdrowe włosy, które będą dobrze wyglądać na co dzień, ale nie zawsze wiemy jak dobrać odpowiedni szampon czy odżywkę do tego celu. Dlatego nim wybierzesz się na zakupy, sprawdź jakiego rodzaju masz włosy,
a z pewnością będzie Tobie łatwiej wybrać odpowiedni kosmetyk do codziennej pielęgnacji. 

włosy

Typów włosów jest wiele, a każdy z nas ma inne, dlatego skupmy się na tych najważniejszych:

Włosy normalne

Najłatwiejsze w pielęgnacji oraz najbardziej pożądane przez każdą z nas. Zawsze wyglądają fantastycznie, są miękkie w dotyku, sprężyste i lśniące. Nie mamy żadnych problemów w stworzeniu idealnej fryzury, która będzie się trzymała przez cały dzień. Włosy są zdrowe i wyglądają perfekcyjnie.

Włosy suche i zniszczone

Włosy suche to te, które są pozbawione połysku, szorstkie i łamliwe. Przy takich włosach często mamy problem z rozczesaniem i ułożeniem fryzury, która będzie nam towarzyszyć przez cały dzień w nienagannym stanie. Często mają skłonność do elektryzowania się oraz mają rozdwojone końcówki. Jest to spowodowane przede wszystkim brakiem wody w naszych włosach, której brak może być spowodowany m.in. czynnikami zewnętrznymi takimi jak np. gorący strumień powietrza z suszarki lub zbyt mocno nagrzana prostownica. Dlatego poprzez pielęgnację i wybór odpowiedniego szamponu musimy dbać o odpowiednie nawilżenie włosów.

Włosy cienkie i pozbawione puszystości

Charakteryzują się tym, iż są ok. 25% cieńsze niż zdrowe, dlatego też możemy odnieść wrażenie, że mamy bardzo mało włosów. Pomimo tego, że nasze włosy są pozbawione puszystości przy wilgotnym powietrzu puszą się. Są delikatne, łamliwe
z tendencją do rozdwajania się oraz tracą połysk i sprężystość. Często zadajemy sobie wiele trudu by zrobić fryzurę, a ona już po kilku godzinach traci cały efekt, gdyż włosy stają się oklapłe i przylegają nam do głowy. Przy włosach w tej kategorii najlepiej używać delikatnych szamponów oraz unikać odżywek bez spłukiwania.

Włosy z łupieżem

Gdy na skórze naszej głowy pojawiają się drobne białe płatki łupieżu, nasze włosy stają się matowe
i pozbawione blasku. Łupież jest spowodowany łuszczeniem się naskórka na głowie, a jego nawarstwianie powoduje strupy na głowie. Przy włosach z łupieżem ważne jest aby przynajmniej co 3 dni myć głowę, ponieważ skóra z łupieżem jest pożywką dla bakterii i grzybów, co objawia się swędzeniem głowy. Najlepiej stosować szampon zawierający pirytionian cynku oraz siarczek selenu, który ma działanie przeciwbakteryjne.

Włosy przetłuszczające się

Wydzielają zbyt dużo gruczołów łojowych przez co nie ma możliwości by odparowała nadmierna ilość wody z włosów. Dlatego też stają się one tłuste, ulizane i wyglądają jak strąki. Włosy z tendencją do przetłuszczania często tracą puszystość i są trudne do ułożenia.

Włosy mieszane

Najczęściej występują u osób mających długie włosy. Często są przetłuszczone
u nasady, zaś końcówki są suche i łamliwe. Są one trudne w pielęgnacji poprzez niełatwy dobór odpowiednich kosmetyków, które muszą zadbać o właściwy poziom wydzielanego sebum oraz odpowiednio nawilżyć końcówki.

Włosy męskie

Mężczyźni nie potrzebują tak dokładnej pielęgnacji włosów jak kobiety. Jednak wybierając szampon warto pamiętać, aby wybrać ten dedykowany dla mężczyzn, gdyż poprzez odpowiednie składniki pomaga zachować nam odpowiednie pH skóry głowy, jak również odpowiednią ilość wody we włosach.

Teraz jak już wiesz do jakiego rodzaju należą Twoje włosy, spokojnie możesz wybrać się na odpowiednie dla Ciebie i Twoich włosów zakupy tutaj.

Udostępnij Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *