Biała herbata przepisem na młodość? Czyli nie tylko pysznie, ale przede wszystkim zdrowo.

Dziś opowiem Tobie o Białej Herbacie. Pochodzi ona z dalekich Chin z prowincji Fujian. Jeszcze do niedawna powszechnie było wiadomo, że Biała Herbata to drogi i luksusowy napój. Dziś jest łatwo dostępna i każdy może korzystać z jej dobrodziejstw. Dlaczego więc jest taka wyjątkowa? Otóż wszystko zawdzięczamy jej właściwościom, które dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji zostają zachowane. Herbata Aurile Serenity jest pozyskiwana z pączków i listków, które rosną u samej góry herbacianych gałązek. Tym samym są też najmłodsze, dzięki czemu White Tea ma taki łagodny i aksamitny smak.

Jakie właściwości posiada Biała Herbata?

Jak wszyscy bardzo dobrze wiemy niektóre herbaty zawierają antyoksydanty, które pomagają usunąć toksyny z naszego organizmu. Natomiast Biała Herbata dzięki temu, że w procesie produkcji jej przetwarzanie jest ograniczone do minimum, a liście po zwiędnięciu są jedynie suszone zawiera najwięcej przeciwutleniaczy ze wszystkich herbat. Te zaś neutralizują działanie wolnych rodników, dzięki czemu zapobiegają starzeniu się naszej skóry, stąd też nazwa „herbata młodości”. Ma również działanie mutagenne co oznacza, że Biała Herbata utrudnia powstawanie zmian nowotworowych.

Biała Herbata zawiera sporo kofeiny dzięki czemu działa również pobudzająco i orzeźwiająco, co pozwala nam ograniczyć w swojej diecie kawę. Korzystnie wpływa na pracę i koncentrację naszego mózgu oraz dodatkowo odpowiednio nawadnia organizm. Dużą zawartość kofeiny zawdzięczamy temu, iż White Tea jest produkowana z najmłodszych listków, które zawierają najwięcej kofeiny ze wszystkich liści na krzewach herbacianych.

Herbata Aurille Serenity zawiera bardzo dużo witaminy A, C i E, co pozytywnie wpływa na nasz organizm, wspomaga naszą odporność oraz łagodzi stres i napięcie. Jest również wzbogacona płatkami róż oraz dodatkiem dobroczynnych polifenoli.

Białą Herbatę najlepiej parzyć w temp. ok 85’C przez kilka minut. Jest ona doskonała na poranne pobudzenie jak i zastrzyk energii w ciągu dnia.

O innych herbatach i produktach dowiesz się czytając pozostałe artykuły na naszym blogu.

Zapraszam Cię do podzielenia się Twoją opinią na temat tej i innych herbat w komentarzu 🙂

Udostępnij Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *